Blog Detail

Festiwal Wisły (10-)12-14 sierpnia

22 Lip 18
Guru SlowFlow
No Comments

W dniach 12-15 sierpnia odbędzie się II edycja Festiwalu Wisły. Mamy nadzieję, że tak jak w roku poprzednim będzie to impreza wyjątkowa, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie. O paradach łodzi, degustacjach jesiotra, warsztatach szkutniczych, koncertach, wykładach i innych wydarzeniach, możecie poczytać na stronie Festiwalu.

Załoga Basonianki najbardziej cieszy się jednak na wspólny czas spędzony nad Rzeką z naszymi sympatykami. Zapraszamy więc Was do wzięcia udziału w tej podróży. Możesz wziąć udział w całej wyprawie (10-14.08) lub w dowolnym jej etapie, na który dojedziesz pociągiem lub autobusem.

Poniżej podajemy ramowy program imprezy.

Program rejsu:

  • 10 sierpnia, g. 16 – wypływamy z Torunia z Przystani AZS, wieczorem ok. g. 19:30 zatrzymujemy się na nocny postój w okolicy Ciechocinka. Rozbijamy obóz, palimy ognisko, szykujemy kociołek. Można też udać się na kwatery do Ciechocinka lub pożegnać się i wrócić autobusem do Torunia. Koszt tego odcinka wynosi 30 zł.
  • 11 sierpnia, ok. g. 9 – wyruszamy z Ciechocinka w stronę Włocławka na najciekawszy odcinek kujawskiej Wisły. W trakcie rejsu czynimy różne postoje rekreacyjne i krajoznawcze – Nieszawa, Bobrowniki. Płyniemy niespiesznie. Na przystani we Włocławku, możliwość wzięcia prysznicu i kolacji w restauracji REJS. Nocleg najprawdopodobniej na sali gimnastycznej na przystani. Koszt odcinka wynosi 30 zł.
  • 12 sierpnia, o godz. 9:30 rozpoczyna się Festiwal Wisły i wraz z flotyllą festiwalową wyruszamy w stronę Nieszawy i Ciechocinka.  Dalsze wydarzenia rozgrywają się zgodnie z programem Festiwalu. Nocleg w obozie flisackim nad Wisłą. Koszt odcinka 30 zł.
  • 13 sierpnia, g. 12 wypłynięcie z Ciechocinka do Osieka nad Wisłą. Nocleg w obozie flisackim nad Wisłą. Koszt odcinka 10 zł. Po wcześniejszym uzgodnieniu, w przypadku większej grupy istnieje możliwość odtransportowania uczestników do Ciechocinka.
  • 14 sierpnia, g. 11 wypłynięcie z Osieka do Torunia. O godz. 14 wpłynięcie do Torunia i wspólna parada kilkudziesięciu statków i łodzi wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego biorących udział w największym w Polsce zlocie tradycyjnych jednostek rzecznych. Poza mniejszymi batami, lejtakami i łodygami, udział weźmie kilkanaście dużych statków: szkuty, galary, dubasy, francuskie gabary i drakkary wikińskie. O godz. 15 zakończenie wyprawy festiwalowej i wysadzenie uczestników przy Bulwarze Filadelfijskim. Koszt odcinka 30 zł.
  • 15 sierpnia, 20:45 – 21:15 widowisko światło–woda–dźwięk wieńczące Festiwal Wisły. Weź udział z nami w tym wyjątkowym spektaklu i podziwiaj go z wody. Koszt rejsu 20 zł.

W dzikiej kocham się Wiśle

Zapytania, informacje pod adresem: rejsy@basonianka.pl

Zapisy przez FORMULARZ.

Karnet na udział we wszystkich etapach – 100 zł, trasa Toruń-Włocławek lub Włocławek-Toruń – 50 zł. Zapraszamy!